Domov / Novice

Tim Valner prvi in Tomaž Hudales tretji na Euro Cupu Zell am See 2016

V soboto, 30. aprila 2016, je v mestu Zell am See Avstrija potekal WKF Euro Cup 2016 mednarodni karate turnir. Tekmovanje se je odvijalo v tamkajšnji hokejski dvorani. Na turnirju je nastopalo 673 tekmovalcev iz 102. klubov in 21 držav. Tekmovanje je hkrati štelo kot izborna tekma za prihajajoče otroško WKF Balkansko prvenstvo, ki se bo odvijalo v Beogradu Srbija od 27. do 29. maja. Tekmovalci Društva za karate Celje so tekmovali v okviru Slovenske WKF reprezentance, ki se je na koncu uvrstila na skupno 11 mesto.

Na turnirju so pod vodstvom trenerja Sebastiana Kantužerja, ki je hkrati tudi eden izmed reprezentančnih trenerjev nastopali: Tjaša KVAS, Tim VALNER, Tomaž HUDALES in Luka KVAS. Kot smo že navajeni so nas razvajali sz kvalitetnimi in uspešnimi nastopi. Tokrat je na najvišjo stopnico stopil Tim Valner v kategoriji borb U14 -50 kg in se po poškodbi vrnil na najboljši način. Tomaž Hudales je z izvrstnimi izvedbami kat v kategoriji U14 na koncu zasedel odlično tretje mesto in le malo mu je zmanjkalo za nastop v finalu. Ostala predstavnika Luka in Tjaša Kvas sta kljub dobrim nastopom zasedla izvrstna sedma meta v svojih težnostnih kategorijah. Poudariti moramo, da na to vrstno tekmovanje prihajajo izkušeni tekmovalci in je zaradi tega konkurenca močna in vsaka napaka povzroči izpad v kategoriji.