Domov / Novice

OBETAVEN ZAČETEK SEZONE

V soboto 13.02.2016 je v Velenju potekal že 11. Pokal Nestla Žganka. Karate turnir je uspešno organiziral KK Tiger Velenje. Na tekmovanju je sodelovalo 6. držav, skupno 412 tekmovalcev iz 56 klubov, ki so in . opravili 539 nastopov. Turnir je otvoril podžupan mestne občine Velenje gospod Srečko Korošec.

Za Društvo za karate Celje so pod skrbnim vodstvom trenerjev Sebastiana Kantužerja in Davorina Kračuna nastopali naslednji tekmovalci: Tilen Senica, Črt Praznik, Luka Udovč, Peter Golež, Tomaž Hudales, Tim Valner, Tjaša Kvas in Luka Kvas. Mlajši člani društva so se dobro kosali s številčno konkurenco v posameznih kategorijah in pokazali dobro znanje osnovnih kat. Zanje je to bil prvi nastop na tako številčnem turnirju in lahko smo veseli za kvalitetni podmladek. Standardni člani tekmovalne skupine so ponovno posegli po medaljah in obetavno odprli novo tekmovalno sezono. Tjaša Kvas ponovno zasedla tretje mesto v kategoriji borb deklic -50 kg, prav tako je tretje mesto v borbah med mladinci -61 kg zasedel njen brat Luka Kvas. Tim Valner ni dovolil presenečenj in je nadaljeval z lanskimi dobrimi uvrstitvami ter v kategoriji dečkov -50kg zasedel prvo mesto. Tomaž Hudales je nastopil v katah in borbah. V katah kadeti 14 do 15 let je zasedel tretje mesto v borbah med kadeti -52 kg pa prvo mesto.

Z rezultati tekmovalcev smo več kot zadovoljni, glede na to, da je bila to prva tekma v novi sezoni.